مشاهده خبر

معاون اداره کل معماری و ساختمان خبر داد: 1395/10/19 217بازدید

سیستماتیک شدن مکاتبات شهرداری با سازمان نظام مهندسی
کاهش 30 روزه مکاتبات با سازمان نظام مهندسی
در راستای ایجاد وحدت رویه، حذف مشکلات جانبی و کاهش زمان مصروف در مکاتبات اداری، درگاه مشترک سیستماتیک بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی پیاده سازی شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مهندس سیاه کمری معاون اداره کل معماری و ساختمان گفت: اصلی‌ترین مزیت ایجاد این درگاه سیستماتیک، سرعت بسیار بالای ارسال اطلاعات و ارجاع نامه، سهولت دسترسی به اطلاعات و  جلوگیری از اتلاف وقت ارباب رجوع و پرسنل در پروسه مربوط به مکاتبات اداری است به طوری که برای نمونه فرآیند استعلام پروانه ساختمان از سازمان نظام مهندسی بالغ بر 20 روز کاهش یافته است.
وی به حداقل رساندن مداخلات کاربران و افراد ذینفع و احتمال اعمال تغییر در مکاتبات فیزیکی را از جمله مزیت¬های دیگر سیستماتیک کردن مکاتبات برشمرد و گفت: پیش از این با توجه به ارجاع فیزیکی مکاتبات شهرداری و سازمان نظام مهندسی، میانگین زمان مصروف برای هر مکاتبه در حدود 25   الی 30 روز  بوده است .
سیاه کمری با اشاره به این که نامه های ارجاع شده با موضوعاتی پیرامون نظام مهندسی، 70 درصد مکاتبات این معاونت در اداره کل معماری و ساختمان را در ماه تشکیل می¬دهد، افزود: تعداد مکاتبات با موضوعات پیرامون نظام مهندسی بالغ بر 950 نامه در ماه می¬باشد که بررسی، تحلیل و پاسخ دهی به این مکاتبات باعث اتلاف انرژی و زمان زیادی می¬شد و بار سنگینی را بر حوزه تحمیل می¬نمود.
گفتنی است پیش از این مقدمات و تمهیدات لازم برای ایجاد درگاه سیستماتیک از جانب معاونت شهرسازی و معماری و سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران  صورت گرفته بود اما به دلیل پاره ای از مسائل و محدودیت ها از جانب سازمان نظام مهندسی، این درگاه با تأخیر راه اندازی شد.rating print بازگشت