در بازدید از آزمون کارشناسان و متخصصان شهرسازی و معماری گلپایگانی : تربیت متخصصین شهرسازی سبب ارتقا ءکیفیت سازمانی و کمک به افزایش کیفیت شهر می شود
1398/4/22 152بازدید


معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران هدف از برگزاری آزمون انتخاب یکصد کارشناس و متخصص شهرسازی و معماری را ارتقاء کیفیت سازمانی و کمک به افزایش کیفیت شهر اعلام کرد .

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در درجریان بازدید از آزمون یکصد کارشناس متخصص حوزه شهرسازی گفت: آموزش سازمانی، از ارکان هر سازمان پویایی است. شهرداری تهران هم به عنوان یکی از سازمان هایی که در استفاده از کارشناسان و افراد خبره پیشروست، به دنبال آموزش سازمانی است. از سویی نیاز به کارشناسان متخصص در معاونت شهرسازی و معماری در رده های صف و ستاد ایجاب می کند که نقش آموزش را جدی تر بگیریم و در فرآیند ارتقای همکاران از ظرفیت آزمون استفاده ببریم.

وی افزود: آموزش دهندگان برای این آزمون در شهرداری فعال هستند و می توانند دانش خود را به نسل بعدی انتقال بدهند و لازم است این اتفاق بیفتد تا دانش به نسل بعدی انتقال یابد و سازمان شکوفا و بالندگی بیشتری داشته باشد. بر این اساس نسل فعلی کارشناسان از کارشناسان دیروز بهتر هستند و کارشناسان فردا از کارشناسان امروز بهتر خواهند بود.

گلپایگانی گفت :کاری که ما با معاونت منابع انسانی در برگزاری آزمون انجام می دهیم این است که روند شناسایی و بهره گیری از نیروهای متخصص را در قالب برگزاری آزمون تسهیل کنیم و کیفیت سازمان را ارتقاء دهیم. این فرایند در نهایت به کمک کیفیت شهر خواهد آمد.


وی در پاسخ به این سئوال که آیا از اساتید دانشگاه در خارج از مجموعه شهرداری هم استفاده می کنید گفت: با استادان دانشگاه ها و به خصوص یکی از دانشگاه ها همکاری تنگاتنگی آغاز شده است تا کیفیت آموزشی ارتقاء یابد.


معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به شرکت 1406 نفر در این آزمون گفت: در مرحله اول 250 نفر انتخاب شده و در ادامه فرآیند انتخاب و آموزش یکصد کارشناس متخصص شهرسازی و معماری صورت می پذیرد.


تربیت هزار کارشناس متخصص در ده حوزه شهری
 ابراهیم شیخ معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در حاشیه بازدید از مراحل آزمون گفت: در دوره جدید مدیریت شهری با تمرکز بر توسعه سرمایه انسانی شهرداری تهران، معاونت توسعه منابع انسانی اقدام به طراحی و اجرای طرحی تحت عنوان "تربیت یک هزار کارشناس متخصص در ده حوزه شهری" کرده است.

وی افزود : امروز شاهد برگزاری دومین آزمون در حوزه های مدیریت شهری برای انتخاب کارشناسان خبره و ممتاز حوزه شهرسازی و معماری بودیم و این آزمون با استقبال قابل توجهی مواجه شد و هزار و ۴۰۶ نفر در آزمون شرکت کردند. مشاهدات نشان می دهد همکاران از سئوالات و تنوع و تخصص آن رضایت کافی داشتند.

شیخ گفت: امیدواریم بتوانیم این برنامه ها را با سرعت بیشتری اجرا کنیم. آزمون بعدی برای حوزه های فنی و عمرانی و احتمالا حمل و نقل و ترافیک خواهد بود. امیدوارم بهترین استعدادها شناسایی و به دنبال آن ارتقای خدمات و کسب رضایت شهروندان بیش از پیش مهیا شود.

تربیت نیروهای متخصص برای  بخش های محتلف شهرسازی
شهرام شهابیان مدیرکل اداره برنامه ریزی و توسعه شهری امور شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خصوص نتایج این آزمون گفت : این آموزن با کمک  اداره کل برنامه ریزی و آموزش معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران و دانشگاه پارس برگزارشده است و قرار است  تا پایان سال 98 برنامه منسجم و منظم آموزشی برای منتخبین این آموزن ارائه شود .


وی افزود :آموزش های تدوین شده برای برگزیدگان ، شامل کارگاه های عملی و تخصصی حوزه های شهرسازی و معماری است و در این   فرایند تربیت نیروهای متخصص و حرفه ای  برای  بخش های محتلف شهرسازی درحوزه های  ستادی و مناطق پیگیری می شود .


شهابیان انتخاب مدیران در حوزه شهرسازی و معماری را از جمله موارد به کارگیری منتخبین این دوره های آموزشی عنوان کرد و افزود : در تلاش هستیم تا از ظرفیت های موجود به بهترین شکل ممکن در همه بخش ها استفاده کنیم تا شاهد ارتقاء فعالیت ها بیش از گذشته در تمام حوزه های شهرسازی باشیم .
rating print بازگشت
رنگ پس زمینه:
 
الگوی پس زمینه:
اعمال تغییرات CSS فقط از طریق مدیر سایت امکان پذیر می باشد