تصمیم گیری درباره چهل هزار معبر در کمیسیون ماده پنج شهر تهران 1398/5/8 124بازدید

جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران در خصوص گزارش اقدامات کمیته تخصصی شبکه معابر به ریاست دکتر حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، مهندس هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران ، مهندس گلپایگانی معاونت شهرسازی و معماری و مهندس اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ،مهندس اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج درباره تصمیمات گرفته شده در جلسه اخیراین کمیسیون گفت : بر اساس ضوابط و مقررات طرح تفصیلی ، آن دسته از شبکه معابر که در فرآیند اجرای طرح تفصیلی ابهام دارند، توسط کمیته تخصصی مستقر در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران تعیین تکلیف می شوند.

وی با بیان اینکه،طی سالهای 91 تا 98 حدود چهل هزار معبر مورد بررسی قرار گرفته اند، گفت : در  مناطق شمالی طول معابر بر مبنای طرح تفصیلی 4 هزارو 743 کیلومتر و در مناطق جنوبی 4هزارو434 کیلومتر بوده است و طول معابر بازنگری شده تاکنون به ترتیب 35% و 22% متراژ کل است.

اشراقی افزود: عملکرد کمیته مذکور در سالهای 96 و 97 طی گزارشی در کمیسیون ماده پنج مطرح شد و بعد از برگزاری چهار جلسه به صورت کارگروه و توضیحات مشاوران تهیه کننده طرح، ضمن بحث و بررسی اعضاء با نظرات کارگروه فنی موافقت به عمل آمد.

اشراقی گفت: بر این اساس مقرر شد معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران یک گزارش تکمیلی در ارتباط با موضوع و همچنین گزارشی از طرح های توسعه محورهای پیاده را به کمیسیون ماده پنج ارائه کند .

هم چنین در این جلسه پس از توضیحات مهندس هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص مجتمع های ایستگاهی مترو و بیان ظرفیت های موجود ، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران مکلف شد با هماهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک و مدیر عامل مترو ظرف مدت سه ماه، گزارش کاملی در این خصوص ارائه کند .

گفتنی است در این جلسه در خصوص ملکی به مساحت حدود سه هکتار واقع در در پهنه مسکونی و لایه ذخیره توسعه و نوسازی شهری منطقه 2 تصمیم گیری شد.

بر این اساس با احداث 357 واحد مسکونی در 9 طبقه روی همکف و زیرزمین ها و 35% سطح اشغال به همراه تأمین خدمات موافقت شد.

هم چنین مقرر شد خدمات هفتگانه به 20% عرصه افزایش و فضای سبز یکپارچه و باز و معابر بیش از 40% عرصه را به خود اختصاص دهد .

لازم به ذکر است، در این جلسه به سایر موارد ارسالی از سوی مناطق 1 ، 5 ، 6 رسیدگی و درباره آن تصمیم گیری شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
print