03/23/2019 - شنبه 3 فروردين 1398
Menu
1396/10/27 192بازدید
اولین مسیر گردشگری بافت تاريخي با دوچرخه 29 دی رونمایی می شود


اولین مسیر گردشگری با دوچرخه و بازدید از اماکن تاریخی پایتخت با مشارکت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و شهرداری منطقه 11 طراحی و روز جمعه 29 دی همزمان با روز هوای پاک با حضور مدیران شهری رونمایی خواهدشد.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، بر اساس این گزارش اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی شهر تهران شامل بازدید از میدان تاریخی حسن آباد، موزه ثبت احوال، خانه و موزه مقدم، خانه پروفسور عدل، موزه قرآن کریم، میدان حر و خانه تیمور تاش (موزه جنگ ) می شود.

دکتر علی محمد سعادتی ، مدير بافت و بناهاي تاريخي شهر تهران با تایید این خبر گفت: در تلاش هستيم تا نوروز سال ٩٧ مجموعا سه مسير گردشگري تاريخي با دوچرخه رونمايي گرديده و در نوروز همشهريان و علاقه مندان بتوانند با دوچرخه از تهران تاريخي بازديد نمايند. مراسم روز جمعه نیز با ادای احترام به شهدای آتش نشان در اولين ايستگاه آتش نشاني تهران در ميدان حسن آباد آغاز و طي بازديد از يازده موقعيت تاريخي در دانشگاه جنگ(خانه تيمورتاش) پايان خواهد پذيرفت.

نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 با بیان این که بخشي از حصارناصري، طهران قديم و بسياري از آثار و ابنيه تاريخي شهر تهران كه بيانگر هويت، معماري، هنر و تاريخ پايتخت ايران است در محدوده منطقه 11 قرار گرفته؛ گفت: توجه به حوزه گردشگري، حفظ ميراث فرهنگي و نيز بستر سازي براي رونق اين مهم در اولويت برنامه هاي شهرداري منطقه 11 است.

آبادیان افزود: در همین راستا برای اولین بار در شهر تهران مسیر گردشگری در بافت تاریخی با دوچرخه طراحی شده است که همزمان با 29 دی و روز هوای پاک توسط جمعی از مدیران شهری رونمایی خواهد شد.
rating print بازگشت